کابینت روشوئی

استفاده از کابینت روشوئی در طراحی دکوراسیون داخلی یکی از موضوعات جدایی ناپذیر طراحی داخلی است. طراحی و چیدمان دکوراسیون داخلی در خانه های ایرانی همواره با گذشت زمان طرح و نقش جدیدی را به خود میگرفته است. همچنین گسترش نیازها و امکانات محیطی در خانه ها باعث میشود تا این تغییرات بیشتر مورد توجه قرار بگیرد. سرویس های بهداشتی و حمام از جمله فضاهایی هستند که تغییرات بسیار زیادی از نظر ظاهری در طی این سالها داشته اند.

لیست محصولات کابینت روشوئی

مشتریان گرامی
قیمت تمامی کابینت های ارائه شده بدون سنگ محاسبه شده است. شما میتوانید برای انتخاب و خرید سنگ دلخواه خود به صفحه محصولات چینی بهداشتی مراجعه نمایید.

با نگاهی به سبک خانه سازی ایرانی در ۱۵ سال بیش، بیشتر سرویس های بهداشتی و حمام ها در اکثر خانه ها شکلی یکسان داشتند. استفاده از کاشی و سرامیک سفید به همراه کاسه های دستشوئی ایستاده در اکثر خانه ها به چشم میخورد. اما توجه به مساله بهداشت خانه موجب گردید که کارکرد فضای داخلی سرویس بهداشتی و حمام تغییر یابد در نتیجه امکانات و تجهیزات بیشتری در سرویس بهداشتی و حمام قرار بگیرد.

به عنوان مثال در طراحی جدید فضای داخلی خانه، ماشین لباسشوئی از داخل حمام حذف شده و به فضای داخلی مربوط به حمام اضافه میشود. و یا اینکه امکانات لازم برای استفاده از وسایل برقی آرایشی و بهداشتی در سرویس بهداشتی و حمام در نظر گرفته شده است.

استفاده از کابینت روشوئی ...

کارکردهای جدید در سرویس بهداشتی و حمام مستلزم امکانات و تجهیزات جدید است مواردی از قبیل انواع شوینده ها، انواع مواد آرایشی و بهداشتی، انواع مختلف وسایل برقی آرایشی و بهداشتی و … . تمام این موارد به فضایی برای نگهداری نیاز دارند که البته با توجه به محدود بودن فضای داخلی حمام و سرویس بهداشتی باید از تکنیک های معماری مینیمال در استفاده حداکثری از فضای داخلی کم استفاده نمود.

نصب و استفاده از کابینت روشوئی این امکان را به شما میدهد تا از کمترین فضای پرت در حمام و سرویس بهداشتی بیشترین استفاده را کرد. کابینت روشوئی باعث میشود تا بتوان تمامی تجهیزات و وسایل اضافی ( و البته لازم ) را در فضای داخلی آن قرار داده و نظمی خاص از جهت چیدمان وسایل برقرار باشد. مزیت دیگر استفاده از کابینت روشوئی، رعایت بیشتر مسائل بهداشتی است. در کاسه های دستشوئی ایستاده و در قسمت داخلی پایه آن به دلیل رطوبت آن، فضای مناسبی برای رشد حشراتی همچون سوسک است اما در کابینت روشوئی به دلیل ضد رطوبت بودن آن این فضا حذف شده و امکان رشد حشرات وجود ندارد.

کابینت روشوئی روکش دار

در معماری و طراحی مربوط به ۱۵ سال گذشته توجه چندانی به استفاده از رنگ و طرح و نقش متفاوت در سرویس بهداشتی توجه چندانی نمیشد و به همین دلیل بیشتر از تم رنگی سفید استفاده میشد. کاشی و سرامیک سفید، کاسه روشوئی و توالت سفید و …باعث میشد تا از کابینت های روشوئی سفید استفاده کنند. اما با ورود المان رنگ و طرح و نقش متفاوت به طراحی و چیدمان سرویس بهداشتی و حمام، رنگ سفید همخوانی مناسبی با سایر المان ها ندارد. راه حل این موضوع کابینت های روکش دار هستند. این کابینت ها از ورق های pvc تولید میشوند که قبلا روکش شده و طرح مختلف بخود گرفته اند. طرح هایی همچون طرح چوب، طرح سنگ، طرح چرم و …  از جمله این طرح ها هستند و تنوع زیادی را به طراح ارائه میدهند. امروزه کابینت های روشوئی روکش دار به صورت تک و یا فول ست ( همراه با باکس و آینه ) ارائه میشود.